Warsaw Science Talks

"Warsaw Science Talks" to cykl spotkań z naukami ścisłymi i technicznymi skierowany do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i kompetencji naukowych młodzieży.

W ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017 zorganizowanych zostanie 8 spotkań, podczas których odbędzie się 8 wykładów popularnonaukowych oraz łącznie 32 warsztaty z takich tematów jak: astronomia, biotechnologia, chemia, elektronika, energetyka, fizyka, robotyka, urbanistyka i wiele innych.

Pierwsze cztery spotkania odbyły się w listopadzie i grudniu 2016 r. Kolejne 4 spotkania odbędą się w marcu i kwietniu 2017 roku.

Każdy wykład będzie trwał 1 godzinę.  Po zakończeniu wykładu młodzież będzie brać udział w jednym z czterech warsztatów naukowych (do wyboru). Warsztat będzie trwał 3 godziny lekcyjne, w czasie których młodzież samodzielnie wykona szereg ćwiczeń praktycznych.

Spotkania w ramach "Warsaw Science Talks" będą odbywały się na Politechnice Warszawskiej - dokładne lokalizacje będą podane w grafiku wykładów i warsztatów.

Wykłady prowadzić będą doświadczeni i zaangażowani popularyzatorzy nauki, pracownicy, doktoranci, absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów Politechniki Warszawskiej.

Udział w wykładach jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy do udziału w wykładach również rodziców i nauczycieli.

Do udziału w warsztatach młodzież będzie zapisywać się indywidualnie tutaj.

Kalendarz wydarzeń

Zobacz aktualny kalendarz projektów i wydarzeń organizowanych przez KLATRAT.

Zobacz kalendarz wydarzeń

Newsletter

Nasi partnerzy