Akademicki Obóz Naukowy 2024

Akademicki Obóz Naukowy realizowany jest nieprzerwanie od 2010 r. (do 2022 r. pod nazwą Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej). Akademicki Obóz Naukowy to obóz naukowo-rekreacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych (uczniowie po 7 klasie) oraz szkół średnich, zainteresowanych naukami ścisłymi, medycznymi oraz technicznymi, którzy rozważają możliwość studiowania na tych kierunkach.Tegoroczna edycja Obozu odbędzie się w Pięknej Górze (woj. warmińsko-mazurskie) w czterech terminach oraz w Sielpi (woj. świętokrzyskie) w dwóch terminach.

 • Turnus I 10-16.07.2024 r. Piękna Góra

 • Turnus II 16-22.07.2024 r. Piękna Góra

 • Turnus III 22-28.07.2024 r. Piękna Góra

 • Turnus IV 28.07-3.08.2024 r. Piękna Góra

 • Turnus V 11-17.08.2024 r. Sielpia

 • Turnus VI 17-23.08.2024 r. Sielpia

Na uczestników Obozu czeka ambitna i atrakcyjna oferta warsztatów naukowych. W trakcie Obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym wybranym cyklu warsztatów naukowych (w przypadku udziału w kilku turnusach – po jednym cyklu warsztatów naukowych na każdym turnusie). Każdy warsztat będzie trwał 20 godzin (25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć). 

W ofercie warsztatów dla młodszej grupy wiekowej (uczniowie po 7 i 8 klasie) mamy zarówno warsztaty, które pomogą przygotować się do konkursów przedmiotowych oraz usystematyzować, rozszerzyć i przetestować w praktyce wiedzę zdobytą w szkole np. Matematyka praktyczna i konkursowa, Fizyka doświadczalna, Chemia doświadczalna I i II, jak i takie które pozwolą na rozwój pasji naukowej np. Astronomia, Elektronika, Nauki przyrodnicze w praktyce, Architektura i design, czy Anatomia i fizjologia.

Oferta warsztatów dla licealistów jest szersza i obejmuje zarówno warsztaty, które pomogą przygotować się do Olimpiad i matury oraz usystematyzować, rozszerzyć i przetestować w praktyce wiedzę zdobytą w szkole np. Olimpiada chemiczna I i II, Olimpijska chemia organiczna, Olimpiada Biologiczna, Astronomia z zadaniami olimpijskimi, Matura z fizyki, Matura z biologii, Matura rozszerzona z matematyki I i II, Chemia doświadczalna, jak i takie które pozwolą na rozwój pasji naukowej np. Architektura wnętrz, Astrofotografia, Programowanie gier komputerowych, Mechatronika, Technika cyfrowa, Data science. Na szczególną uwagę zasługuje również blok warsztatów z zakresu nauk medycznych w ramach którego zrealizujemy warsztaty: Kardiologia i kardiochirurgia, Medycyna molekularna, Immunologia, Medycyna sądowa, Medycyna internistyczna, Medycyna ortopedyczno-sportowa, Neuromedycyna i psychiatria, Medycyna zabiegowa oraz Psychiatria. Jest również kilka zaawansowanych warsztatów, których treści będą przydatne na studiach np. Analiza matematyczna I i II, Metody analizy danych w fizyce, Nanotechnlogia, Matematyka w naukach przyrodniczych

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą przez pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych, a także absolwentów i studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych uczelni: Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Poza warsztatami naukowymi, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć m.in. wykłady popularno-naukowe, zajęcia sportowe takie jak piłka nożna, siatkówka plażowa, pływanie kajakami/rowerkami wodnymi, kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR, granie w planszówki, czy różnego typu zajęcia integracyjne np. ognisko i dyskoteka.

Dlaczego warto wziąć udział w Obozie?

 • wyjątkowe warsztaty naukowe,
 • profesjonalna kadra,
 • atrakcyjne zajęcia popołudniowe i wieczorne,
 • wspaniała atmosfera,
 • doświadczony organizator.
 • Gdzie

  Piękna Góra woj. warmińsko-mazurskie, Sielpia woj. świętokrzyskie

 • Kiedy

  10.07 - 3.08.2024 r., 11 - 23.08.2024 r.

 • Dla kogo

  Uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej i licealiści

 • Zapisy

  Więcej informacji o Obozie znajdziesz tutaj.

Udostępnij