Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2022

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej realizowany jest od 2010 r. Jest to obóz naukowo-rekreacyjny skierowany do uczniów szkoły podstawowej (uczniowie po 7 klasie) oraz liceum, zainteresowanych naukami ścisłymi, medycznymi oraz technicznymi, którzy rozważają możliwość studiowania na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni, kształcącej na kierunkach ścisłych, medycznych i technicznych. Tegoroczna edycja Obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w sześciu terminach:

I TURNUS 2-8.07.2022 r.

II TURNUS 8-14.07.2022 r.

III TURNUS 14-20.07.2022 r.

IV TURNUS 20-26.07.2022 r.

V TURNUS 26.07-1.08.2022 r.

VI TURNUS 1-7.08.2022 r.

Na uczestników Obozu czeka ambitna i atrakcyjna oferta warsztatów naukowych. W trakcie Obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym wybranym cyklu warsztatów naukowych (w przypadku udziału w kilku turnusach – po jednym cyklu warsztatów naukowych na każdym turnusie). Każdy warsztat będzie trwał 20 godzin (25 jednostek lekcyjnych w ciągu 5 dni zajęć). Na uczniów czekają zupełnie nowe, bardzo atrakcyjne warsztaty m. in. Medycyna i behawiorystka zwierząt, Java od podstaw, Architektura, Medycyna zabiegowa, Metody numeryczne w fizyce, Medycyna internistyczna, Neuromedycyna i psychiatria, Algorytmika od podstaw, Algorytmy grafowe, a także  Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Biologiczna, Konkurs kuratoryjny z biologii oraz Matura rozszerzona z matematyki, pozwalające przygotować się do matury z matematyki oraz olimpiad i konkursu przedmiotowego. Odbędą się również warsztaty, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem m.in. Anatomia i fizjologia, Biologia molekularna, Kosmiczne obserwacje, Drony oraz Data science.

Poza warsztatami naukowymi, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć m.in. wykłady popularno-naukowe, zajęcia sportowe takie jak piłka nożna, siatkowa i pływanie kajakami, kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR, granie w planszówki czy różnego typu zajęcia integracyjne np. ognisko i dyskoteka na plaży.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Obozie?

 • wyjątkowe warsztaty naukowe,
 • profesjonalna kadra z Politechniki Warszawskiej,
 • atrakcyjne zajęcia popołudniowe i wieczorne,
 • wspaniała atmosfera,
 • patronat honorowy Rektora Politechniki Warszawskiej.

 

 • Gdzie

  Piękna Góra koło Giżycka

 • Kiedy

  2.07-7.08.2022 r.

 • Dla kogo

  Uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej, licealiści

 • Zapisy

  Więcej informacji o Obozie znajdziesz tutaj.

Udostępnij