"Warsaw Science Talks" to cykl spotkań z naukami ścisłymi i technicznymi skierowany do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i kompetencji naukowych młodzieży.
W ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017 zorganizowanych zostanie 8 spotkań, podczas których odbędzie się 8 wykładów popularnonaukowych oraz łącznie 32 warsztaty z takich tematów jak: astronomia, biotechnologia, chemia, elektronika, energetyka, fizyka, robotyka, urbanistyka i wiele innych.
Grafik wykładów i warsztató dostępny jest tutaj.
Pierwsze cztery spotkania odbyły się w listopadzie i grudniu 2016 r. Kolejne 4 spotkania odbędą się w marcu i kwietniu 2017 roku.
Każdy wykład będzie trwał 1 godzinę. Po zakończeniu wykładu młodzież będzie brać udział w jednym z czterech warsztatów naukowych (do wyboru). Warsztat będzie trwał 3 godziny lekcyjne, w czasie których młodzież samodzielnie wykona szereg ćwiczeń praktycznych.
Spotkania w ramach "Warsaw Science Talks" będą odbywały się na Politechnice Warszawskiej.
Wykłady prowadzić będą doświadczeni i zaangażowani popularyzatorzy nauki, pracownicy, doktoranci, absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów Politechniki Warszawskiej.
Udział w wykładach jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy do udziału w wykładach również rodziców i nauczycieli.
Do udziału w warsztatach młodzież będzie zapisywać się indywidualnie.
Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?
- uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z nauk ścisłych i technicznych;
- projekt oferuje szeroką ofertę wykładów i warsztatów;
- w czasie warsztatów młodzież samodzielnie wykona szereg ćwiczeń praktycznych.
-
Gdzie
Politechnika Warszawska
-
Kiedy
Listopad 2016 r. - kwiecień 2017 r.
-
Dla kogo
Uczniowie warszawskich szkół gimnazjalncyh i ponadgimnazjalnych
-
Zapisy
Regulamin zapisów i opłat oraz formularz rejestracyjny znajdziesz tutaj.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta St. Warszawy.